A kormánynak megvolt a bátorsága és a cselekvőképessége ahhoz, hogy változtasson – fogalmazott Lázár János a Lakiteleki Népfőiskola és a Nemzeti Fórum szervezésében megkezdődött Kárpát-medencei Szabadegyetem plenáris ülésén. Ezért akkora az indulat a mai kormányzattal szemben – hangsúlyozta előadásában, hozzátéve, hogy akik a politikai ellenzékhez tartoznak ma a bal- és a jobboldalon, „azok a politikai pocsolyához tartoznak”. Az előző szocialista kormányok „nem megváltoztatták, hanem csődbe vitték az országot” – monda az államtitkár, emlékeztetve arra, hogy 2010-re a pénzügyi csőd szélére sodorták az országot nyolc év kormányzás után.
A radikális Jobbikot „totális káosznak” nevezte, mert az általuk keltett, „félelmet jelentő erőszak” ugyanolyan „mint a kommunistáké”. Véleménye szerint a baloldalnak azon kívül, hogy „a Fidesz és Orbán Viktor gyűlöletére” épít, nincs elképzelése sem az ország jelenéről, sem a jövőjéről. Szavai szerint a jelenlegi kormányzatnak azonban van elképzelése arról, hogy 2014-ig és még azután is hova szeretné eljuttatni az országot. A kormány a közteherviselés alapján bevezette a bankadót, a rezsiárakat csökkentette – tette hozzá. Emlékeztetett arra, hogy az első Orbán-kormánynak nem volt lehetősége arra, hogy ezeket megtegye.
Véleménye szerint 2010-ig a „demokratikus rendszerváltozás zsákutcába vezetett bennünket”, és 2002-ben „egy maroknyi politikai-gazdasági terrorista csoport túszul ejtette az országot és csődbe vitte a rendszerváltást”. Kérdésre válaszolva elmondta, hogy ez a kormány az „Európai Unió néhány politikusának véleményével szemben” jogállami keretek között működik, nem szól bele a bíróságok munkájába.
„Én úgy gondolom, hogy jó néhány ítélet kapcsán fel lehet tenni azt a kérdést, hogy jogszolgáltatás vagy igazságszolgáltatás van-e” – mondta. Reményét fejezte ki, hogy az újságírók megkeresik azokat a bírákat, akik „felmentő ítéleteket hoznak” a politikusok gazdasági visszaélései miatt és választ kérnek tőlük. A földtörvényt az Európai Unió
„legszigorúbb” törvényének nevezte. Hangsúlyozta: azt kéri az európai demokratáktól, hogy fogadják el és tartsák tiszteletben a magyar emberek 2010-ben hozott döntését.